Dzieci i Młodzież

Zaplecze reprezentacji Śląskiego ZPN U13 zagrało w Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika

16/09/2018 20:21
Zaplecze reprezentacji Śląskiego ZPN U13 zagrało w Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika Zdjęcia archiwum Main Events Sp. z o.o. Autor zdjęć Adrian Ślązok

32 drużyny dziecięce - z roczników 2006/2007 - z całej Polski wzięły udział w Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika, którego współorganizatorem był Śląski Związek Piłki Nożnej. Po trzech dniach rywalizacji na boiskach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie do finału A doszły Fablok Chrzanów i Zagłębie Lubin, a po remisem 1:1 zakończonym meczu lepsi w karnych okazali się chrzanowianie, natomiast do finału B Górnik Zabrze i MKP Odra Wodzisław, a po bezbramkowym remisie lepsi w karnych okazali się wodzisławianie wygrywając 4:3.


To nie był jednak ostatni akcent wielkiego wydarzenia, bo na deser, na głównej płycie stadionu przy ulicy Cichej zagrały: Reprezentacja Turnieju z Reprezentacją Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13.

- Mówiąc dokładniej to było bezpośrednie zaplecze naszej reprezentacji U13, bo pierwszy zespół we wtorek zagra inauguracyjny mecz grupowy fazy kwalifikacyjnej Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich - mówi trener rocznika 2006 w Śląskim Związku Piłki Nożnej Grzegorz Sikora. - W spotkaniu, które trwało 2x30 minut, zaprezentowali się: Maślorz (31. Bąk) - Wilk (31. Synowiec), Gancarczyk (31. Krawczyk), Kabaj, Kupczyk (31. Jarek), Baranowicz, Krepkowski (31. Świder), Nowakowski (45. Bieroński), Bieroński (31. Rzeszowski). Przegraliśmy 2:3. W ostatnich sekundach pierwszej połowy rywale sfinalizowali swoją akcję strzałem z 5 metra i wyszli na prowadzenie. Podwyższyli jego rozmiary 2 minuty po przerwie uderzeniem z rzutu wolnego z 16 metra pod poprzeczkę. Później jednak nasz zespół zabrał się do odrabiania strat i w 46 minucie po solowej akcji Jarka Rzeszowski strzałem z 7 metra ulokował piłkę w siatce tuż przy słupku, a w 51 minucie po solowej akcji Synowca, który został sfaulowany w polu karnym Rzeszowski pewnie wykorzystał rzut karny. Rezultat 2:2 utrzymał się do ostatnich sekund meczu i wtedy przeciwnicy zaatakowali skutecznie, po składnej akcji trafiając z 6 metra. Wynik w tym meczu nie był jednak najważniejszy i to nie tylko dlatego, że wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Mnie najbardziej cieszy to, że mogliśmy zobaczyć w akcji drugą na ten moment osiemnastkę, w której znaleźli się na przykład wyłowieni z meczów ligowych Szymon Jarek i Mateusz Rzeszowski. Pojawili się pierwszy raz i z trenerami Tomaszem Fijakiem i Mariuszem Stiebelem postawiliśmy przy ich nazwiskach duże plusy. Na pochwałę zasłużył też Wiktor Synowiec i na pewno ich nazwiska jeszcze się pojawią w naszych powołaniach, bo selekcja zespołu, który walczy o awans do finałów mistrzostw Polski trwa cały czas. Zresztą, także w zespole naszych rywali byli zawodnicy śląskich klubów: Górnika Zabrze, Piasta Gliwce, Rekordu Bielsko-Biała i MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski więc materiału do analizy na pewno nie zabraknie.

A oto wyniki meczów finałowych:

Finał B mecz o I miejsce: Górnik Zabrze - MPK Odra Wodzisław 0:0, w karnych 3:4, mecz o III miejsce: Ruch Chorzów - BTS Rekord Bielsko-Biała 0:3
Finał A mecz o I miejsce: MKS Fablok Chrzanów - Zagłębie Lubin 2:2, w karnych 3:1, mecz o III miejsce: AP MAM Talent - Piast Gliwice 0:2.

Zdjęcia archiwum Main Events Sp. z o.o.
Autor zdjęć Adrian Ślązok