Dzieci i Młodzież

O medale OOM na boisku Czarnych Sosnowiec

9/07/2018 11:17

Piłkarska część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dobiega końca. Znamy już medalistów Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U15 im. Kazimierza Deyny, a przed nami jeszcze tylko dwa mecze Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U16 Kobiet im. Ireny Półtorak, organizatorki, a następnie wieloletniej kierowniczki drużyny Czarnych Sosnowiec i reprezentacji Polski.


Na boisku Czarnych Sosnowiec, czyli 12-krotnego mistrza Polski w piłce nożnej kobiet, o godzinie 10.00 zmierzą się wicemistrzowie grup kwalifikacyjnych reprezentacje Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (w strojach biało-czarno-białych) i Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej (żółto-czarne), a o godzinie 12.30 w finale spotkają się najlepsze w fazie grupowej zespoły Łódzkiego Związku Piłki Nożnej (żółto-czerwone) i Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej (granatowe). Kwadrans po zakończeniu meczu finałowego rozpocznie się ceremonia wręczania nagród i zakończenia turnieju. 

Dodajmy, że na liście zdobywczyń bramek najwyżej plasuje się Paulina Oleksiak z drużyny Łódzkiego ZPN, która w trzech meczach w grupie strzeliła 4 gole i ma największe szanse na zdobycie korony królowej snajperek.