Dzieci i Młodzież

Młodzi zawodnicy z MLKS Woźniki zdobyli cenne doświadczenie na niemieckich boiskach

6/06/2018 07:31

Młodzi zawodnicy Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego Woźniki spędzili cztery dni w Niemczech. Wzięli tam udział w XXI międzynarodowym turnieju piłkarskim "DDS"-Cup, organizowanym od lat przez miejscowy klub TSV Gruenbuehl Ludwigsburg.


- Prawie 1000-kilometrowa podróż w okolice Stuttgartu miała na celu sprawdzenie sił młodych adeptów MLKS Woźniki na tle rówieśników z innych krajów – informuje trener Adrian Buzga, - Turniej w Niemczech przyciąga nie tylko wiele lokalnych drużyn. Co roku obecne są na nim również ekipy z Polski i Belgii. Młodzi piłkarze mogli poznać gościnność niemieckiej Polonii, a nocleg w kościele Świętej Elżbiety był nie lada atrakcją. Do dyspozycji mieliśmy basen znajdujący się w budynku miejscowej szkoły. Poznaliśmy miasto Ludwigsburg. Odwiedziliśmy Muzeum Mercedes – Benz i stadion VfB Stuttgart, a także Park Rozrywki Tripsdrill Cleebronn. Drużynie MLKS w trakcie trwania turnieju udało się odnieść jedno zwycięstwo, dwa spotkania po zaciętej walce zakończyły się minimalnymi porażkami, a w trzech spotkaniach kończących rozgrywki przeciwnicy okazali się zdecydowanie bardziej dojrzali w swojej grze. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i z pewnością zaowocuje lepszą grą naszych wychowanków w przyszłości.

A oto wyniki drużyny MLKS Woźniki w niemieckim turnieju – z: FC Winnenden 5:2, TV Aldingen 0:1, FSV Ossweil 1:2, SG 07 Unterturkheim 0:5, SPVGG Cannstatt 0:7 i OZPN Kalisz 0:9.

Kadrę MLKS stanowili: Grzelczak Bartłomiej, Jaszczyński Mateusz, Kamiński Paweł, Kołodziejczyk Ksawery, Konopka Szymon, Nawara Maksymilian, Pentok Bartosz, Pentok Robert, Pieda Błażej, Płaczek Miłosz, Rygoł Cyprian, Rygoł Jakub, Zawiązalec Bartosz. A w sztabie szkoleniowym byli: Buzga Adrian, Pentok Łukasz, Gorol Jarosław i Piotrowski Mariusz.