Dzieci i Młodzież

Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w Beach Soccer 2018 – rocznik 2008 i młodsi

4/06/2018 09:10

To były pierwsze w historii oficjalne Mistrzostwa Śląska Beach Soccera dla rocznika 2008 i młodszych. I zapewne zostaną zapamiętane na wiele lat.


Mieliśmy wielkie sportowe emocje, piękne akcje oraz żywiołowo reagującą publiczność i zmieniające się dynamicznie warunki atmosferyczne. Cała impreza rozpoczynała się w palącym słońcu tak charakterystycznym dla Beach Soccera, z biegiem czasu zawodnicy musieli nie tylko walczyć ze sobą, ale również z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem.

Każdy kto spróbował gry na piasku wie, że nie jest łatwo – ale gdy masz na sobie strój klubowy zalany wodą, a błyskawice i ulewny deszcz szaleją nad twoją głowa robi się naprawdę ciężko. Wielkie słowa uznania kierujemy więc do zawodników, trenerów oraz kibiców za wytrwałość i walkę w tak trudnych warunkach atmosferycznych. Beach Soccer to dyscyplina wymagająca serca i poświecenia.

Udział w I Młodzieżowych Mistrzostwach Śląska w Beach Soccer dla rocznika 2008 wzięło 5 drużyn. W pierwszej fazie turnieju, drużyny zagrały systemem każdy z każdym. Po fazie grupowej odpadła jedna drużyna, która zajęła 5 miejsce. W fazie pucharowej zagrały 4 najlepsze „ekipy”. System pucharowy, czyli półfinały zagrały drużyny zajmujące odpowiednio następujące miejsca: 1-4 oraz 2-3.

W finale pocieszenia, czyli meczu o 3 miejsce w strugach deszczu zobaczyliśmy drużyny CONCORDII Knurów i SMS Ruda Śląska. Lepsi w pojedynku o brązowe medale okazali się zawodnicy SMS pokonując swoich rówieśników z Knurowa 2:0.

W wielkim finale spotkały się dwie drużyny UKS MILENIUM Gliwice. Pojedynek o złote medale dostarczył wielu emocji, a zagrania młodych adeptów Beach Soccera nagradzane były gromkimi brawami kibiców. Walka o każdą piłkę i ogromne zaangażowanie zawodników sprawiły, że w finale oglądaliśmy dwie równorzędne drużyny. Wygrała reprezentacja UKS MILENIUM Gliwice II, która zagrała bardziej zespołowo ogrywając swoich klubowych kolegów z UKS MILENIUM Gliwice I 2:1.

A oto komplet wyników I Mistrzostw Śląska w Beach Soccer 2018 dla roczników 2008 i młodsi:
CONCORDIA Knurów – GWIAZDA Ruda Śląska 2:1; UKS MILENIUM Gliwice I – UKS MILENIUM Gliwice II 1:2; SMS Ruda Śląska – CONCORDIA Knurów 3:0; GWIAZDA Ruda Śląska – UKS MILENIUM Gliwice I 0:9; CONCORDIA Knurów – UKS MILENIUM Gliwice II 0:2; GWIAZDA Ruda Śląska – SMS Ruda Śląska 0:2; SMS Ruda Śląska – UKS MILENIUM Gliwice II 0:5; CONCORDIA Knurów – UKS MILENIUM Gliwice I 0:4; GWIAZDA Ruda Śląska – UKS MILENIUM Gliwice II 1:6; SMS Ruda Śląska – UKS MILENIUM Gliwice I 1:2.
PÓŁFINAŁY: UKS MILENIUM Gliwice II – CONCORDIA Knurów 5:0 i UKS MILENIUM Gliwice I – SMS Ruda Śląska 4:1. MECZ O 3 MIEJSCE: SMS Ruda Śląska – CONCORDIA Knurów 2:0. FINAŁ: UKS MILENIUIM Gliwice I – UKS MILENIUM Gliwice II 1:2

Klasyfikacja końcowa:: 1. UKS MILENIUM Gliwice II; 2. UKS MILENIUM Gliwice I; 3. SMS Ruda Śląska; 4. CONCORDIA Knurów; 5. GWIAZDA Ruda Śląska.

Nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy bramkarz Filip Pas – CONCORDIA Knurów, najlepszy strzelec  Leon Jasiński – UKS MILENIUM Gliwice i najlepszy Zawodnik Paweł Herc – UKS MILENIUM Gliwice.

Organizatorem I Mistrzostw Śląska w Beach Soccer dla roczników 2008 i młodsi były ŚLĄSKI ZWIĄZEK PIŁKI NOŻNEJ i UKS MILENIUM Gliwice. Projekt został dofinansowany z budżetu MIASTA GLIWICE, a partnerem imprezy była firma PLASTIC OMNIUM.