Dzieci i Młodzież

13-latkowie zakończyli fazę grupową bez porażki

7/06/2017 22:06

Bez porażki, a konkretnie z 5 zwycięstwami i 1 remisem, zakończyła rozgrywki w grupie międzywojewódzkiej, reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2004.


Podopieczni trenerów Arkadiusza Miedzy, Arkadiusza Wrzesińskiego i Mariusza Grząby w meczu w Żarach, gdzie wygrali 5:1 z rówieśnikami z Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, potwierdzili, że są zdecydowanie najlepsi w tej grupie.

- Po solowej akcji Jakuba Cierpioła szybko strzeliliśmy pierwszego gola i dominowaliśmy w tym meczu - mówi Arkadiusz Miedza. - Podwyższył Piotr Starszyński finalizując akcję po zagraniu Kacpra Dudy. Po przerwie Piotr Wybański wykorzystał zagranie Michała Bały, a po kontrze rywali, którzy strzelili honorowego gola odpowiedzieli Dawid Niedźwiedzki w podbramkowym zamieszaniu i Daniel Stasica po solowej akcji. Jeszcze nie wiemy gdzie w naszym roczniku rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Jezierskiego. 12 czerwca mamy dowiedzieć się co dalej. Na razie cieszymy się z kolejnego dobrego występu całej drużyny, której najjaśniejszymi punktami byli: Starzyński oraz dający dobre zmiany Mucha, Krzempek i Stasica.

Lubuski Związek Piłki Nożnej U13 - Śląski Związek Piłki Nożnej U13 1:5 (0:2)
0:1 - Cierpioł, 10 min
0:2 - Starzyński, 20 min
0:3 - Wybański, 45 min
1:4 - Niedźwiedzki, 50 min
1:5 - Stasica, 55 min
ŚLĄSKI ZPN: Smerczek - Okulicki, Kopka, Lipp - Rosół, Duda - Wybański, Starzyński, Cierpioł oraz Mura - Mucha, Nowak, Bała, Stasica, Niedźwiedzki, Krzempek. Trenerzy Arkadiusz MIEDZA, Arkadiusz WRZESIŃSKI i Mariusz GRZĄBA.