Dzieci i Młodzież

Trener Ireneusz Psykała ma do dyspozycji pełną kadrę lidera I ligi wojewódzkiej A1 Junior

9/03/2018 16:30

Druga wiosenna kolejka rozgrywek I ligi wojewódzkiej A1 Junior rozegrana zostanie w całości. Na boisku zobaczymy więc 16 zespołów, ale na pierwszy plan wysuwa się spotkanie lidera, który podejmuje trzecią drużynę tabeli. Mówiąc krótko w sobotę o 11.0 na boisku Kresy czeka nas młodzieżowy szlagier Ruch Chorzów SA – Rozwój Katowice.


- Rozwój w pierwszej kolejce rundy wiosennej urwał punkty wiceliderowi – przypomina trener chorzowian Ireneusz Psykała. - Dzięki temu nasza przewaga nad Gwarkiem Zabrze wzrosła do sześciu punktów, a Rozwój traci do nas 12 „oczek”. Niczego to jednak nie zmienia w naszym podejściu do sobotniego meczu. Zdajemy sobie sprawę, że katowiczanie to solidny rywal i choć jego remis z zabrzanami z pierwszej kolejki jest swego rodzaju niespodzianką to na pewno nie jest sensacją.

- Oglądał pan waszego najbliższego rywala tydzień temu w akcji?

- Nie. Choć dość często jeździmy na obserwację naszych bezpośrednich rywali, ale tym razem skoncentrowaliśmy się na swojej drużynie. Znamy jednak przeciwnika i wiemy czego się po nim możemy spodziewać. Wiemy też jednak na co stać nasz zespół i najważniejsze dla nas jest to, żeby on właśnie pokazał się z jak najlepszej strony.

- Ma pan do dyspozycji wszystkich zawodników?

- Tak. Nikt nie narzeka na kontuzję, nikt nie choruje. Czekam na dołączenie do naszego zespołu Daniela Iwanka, który przyszedł do Ruchu z Rekordu Bielsko-Biała. Dołączył jednak tuż przed sezonem i jako zawodnik z rocznika 2001 na razie trenuje ze swoim rocznikiem powoli wchodząc w sezon. W tym zespole grał sparingi i w nim się już zaaklimatyzował. Dlatego pojedzie na mecz Centralnej Ligi Juniorów U17 z Zagłębiem Lubin. Juniorów młodszych prowadzi Mateusz Michalik, czyli trener koordynator naszej akademii, a to znaczy, że mamy pozyskanego zawodnika pod kontrolą. Do gry u nas gotowy będzie natomiast Mateusz Bogusz, który oficjalnie jest już w kadrze pierwszego zespołu i ma za sobą debiut w I lidze.

- Czy po gładkim zwycięstwie 7:0 z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski mecz z Rozwojem będzie prawdziwym sprawdzianem wiosennej formy?

- Każdy mecz będzie dla nas wartościowym sprawdzianem, ale faktycznie takie mecze jak z Rozwojem, Gwarkiem, czy GKS Tychy traktujemy w kategoriach najpoważniejszych testów. Do tego „rachunku” dochodzi jeszcze prestiżowa potyczka z GKS Katowice, ale jeszcze raz podkreślam, że przed pierwszym gwizdkiem żaden mecz nie jest łatwy. Do każdego spotkania musimy więc wychodzić jak do najważniejszego meczu rundy, bo naszym celem jest podnoszenie umiejętności każdego zawodnika oraz całej drużyny, a to można robić tylko wtedy gdy zawodnicy trenują i grając za każdym razem z pełnym zaangażowaniem. 

Tu znajdziesz tabelę.