Dzieci i Młodzież

IX Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno 2017

19/11/2017 20:55

Jak co roku późną jesienią LKS Ciężkowianka wespół z Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie był organizatorem Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci.


W niedzielę 19 listopada – po raz trzeci w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym – dziewczęta i chłopcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych  orlików (rocznik 2008) oraz trampkarzy (rocznik 2004).

Impreza była bardzo udana, a dla organizatorów najważniejsze było zadowolenie młodych adeptów piłki nożnej uczestniczących w imprezie. Zresztą liczby mówią same za siebie: prawie 160 zawodników w wieku od 7 do 13 lat w 2 kategoriach wiekowych, 16 teamów piłkarskich, 20 trenerów oraz przeszło 300 widzów, którzy przewinęli się przez halę podczas trwania imprezy. Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula oraz Prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń i w Sosnowcu Józef Grząba.

Wśród orlików w spotkaniu o 3 miejsce Ciężkowianka pokonała GKS Katowice 2:1. Triumfatorami turnieju w tej kategorii wiekowej okazali się zawodnicy Górnika Jaworzno. Podopieczni trenera Bolesława Wrocławka po pasjonującym widowisku, obserwowanym przez nadkomplet publiczności, zremisowali w finale z AP Champion Chrzanów, by okazać się lepszymi w serii rzutów karnych 3:2. Najlepsze drużyny otrzymały okazałe puchary oraz pamiątkowe medale.

Emocji nie zabrakło także podczas rozgrywek trampkarzy (rocznik 2004). O końcowym triumfie prowadzonej przez Tomasza Majkę Ciężkowianki zadecydował dopiero wygrany przez Górnika Jaworzno przedostatni mecz turnieju z RKS Grodziec 2:1. O dramaturgii świadczy fakt, że przed ostatnią kolejką szanse na końcowy triumf miały trzy zespoły, zaś walczący o złoto RKS Grodziec po minimalnej porażce w swoim ostatnim występie znalazł się poza podium.

Ostatecznie Ciężkowianka, zgromadziwszy w 5 spotkaniach 12 punktów – podobnie jak Górnik - zwyciężyła w turnieju dzięki wygranej w bezpośredniej konfrontacji 2:0 z podopiecznymi trenera Mirosława Dąbrowskiego. Na wyróżnienie zasługuje postawa drużyny JUW-e, w której występowali w większości chłopcy urodzeni w 2006 i 2007 roku. Mimo różnicy wieku pokazali już duże umiejętności piłkarskie mimo, iż ostatecznie uplasowali się na 6 miejscu zasłużyli na brawa tak samo jak wszyscy, którzy wsparli turniej i przyczynili się do jego organizacyjnego sukcesu.

A oto ostateczna kolejność:

Turniej orlików – rocznik 2008 i młodsi: 1. KS Górnik Jaworzno; 2. AP Champion Chrzanów; 3. LKS Ciężkowianka Jaworzno; 4. GKS Gieksa Katowice; 5. Akademia 2012 Jaworzno; 6.LKS Płomień Sączów; 7. JSP Szczakowianka Jaworzno; 8. LKS Zgoda Byczyna; 9. LKS Ruch Młoszowa; 10. MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie.
Najlepszy strzelec Szymon Pstraś (Ciężkowianka) - 6 goli. Najlepszy zawodnik Mateusz Radomski (Górnik). Najlepszy bramkarz Patryk Starzycki (Champion).

Turniej trampkarzy – rocznik 2004 i młodsi: 1. LKS Ciężkowianka Jaworzno; 2. KS Górnik Jaworzno; 3. MKS Fablok Chrzanów; 4. RKS Grodziec; 5. APN Knurów; 6. OKS JUWe Tychy-Jaroszowice.
Najlepszy zawodnik turnieju Cyprian Wójcik (Górnik). Najlepszy strzelec Michał Kucharski (Ciężkowianka). Najlepszy bramkarz turnieju Michał Glimos (Ciężkowianka).

Ponadto nagrody indywidualne otrzymali najlepsi zawodnicy w poszczególnych ekipach w obu kategoriach wiekowych.