Skra wykopuje się spod śniegu / 21.04.2017

Skra wykopuje się spod śniegu

Częstochowa po Świętach Wielkanocnych przypominała... Zakopane w sezonie zimowym. Gruba warstwa śniegu pokryła całe miasto.

- W dodatku śnieg, który sypał z wtorku na środę, był tak ciężki, że łamał drzewa stojące wzdłuż ulic, a na naszym boisku, gdy traktorek próbujący zgarniać ponad półmetrową warstwę białego puchu nabrał "łyżkę" to nie był jej w stanie podnieść - mówi trener Skry Jakub Dziółka. - We wtorek trenowaliśmy na 10-centymetrowej warstwie śniegu, a w środę ćwiczyliśmy w miejscach, które udało się nam trochę odgarnąć spod 60-centymetrowej "pierzyny". Do sobotniego meczu z drużyną BKS Stal Bielsko-Biała musimy więc zdążyć nie tylko z przygotowaniem formy, ale także boiska.

Prognozy pogody są już jednak optymistyczne i wszystko wskazuje na to, że częstochowski mecz o III-ligowe punkty nie jest zagrożony.

- Z treningów wyciągaliśmy tyle ile się dało i tego samego oczekuję od zawodników podczas meczu - dodaje szkoleniowiec Skry. - Tym bardziej, że wiosnę rozpoczęliśmy słabo. Dopiero po trzech porażkach odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo, a tydzień temu po strzeleniu gola Rekordowi daliśmy sobie wydrzeć wygraną i musieliśmy się zadowolić punktem za remis 1:1. Przed nami kolejny trudny przeciwnik. BKS Stal to jest zespół z III-ligowej czołówki i choć tegoroczny start też miał nienajlepszy, a w dodatku po czwartej kolejce rundy wiosennej nastąpiła zmiana trenera, to musimy się przygotować na trudną przeprawę. Tym trudniejszą, że nasz pomocnik Łukasz Kowalczyk leczy uraz, którego nabawił się w meczu z Rekordem i jego występ stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania. Uważam, że zespół BKS Stal, który pod wodzą Dariusza Okonia idzie tą samą drogą, którą wyznaczył Rafał Górak, jest faworytem, a my będziemy walczyć na tyle na ile zdrowie i umiejętności pozwolą.

[powrót]Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam