Ważne: Ogólnopolski Kurs Spikerów Piłkarskich

 

 

:

 

26 zdjęć: Turniej z okazji "Dnia Piłkarza"

 

Na boiskach  MOSiR-u w Sosnowcu, tuż obok Stadionu Ludowego, rozegrany został turniej z okazji "Dnia Młodego Piłkarza", w którym udział wzięły reprezentacje 12 Podokręgów.

Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach, zaś w części finalnej zmierzyły się drużyny, które zajęły te same miejsca w swoich grupach. Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca Podokręg Katowice, która w regulaminowym czasie gry zremisowała z Podokręgiem Częstochowa 0-0, wygrywając w rzutach karnych. Także w meczu o trzecie miejsce padł remis 1-1 i dopiero lepiej egzekwowane rzuty karne zapewniły Reprezentacji Podokręgu Zabrze zwycięstwo nad Bytomiem. Obok zwycięzców puchary otrzymały wszystkie startujące w turnieju zespoły.

Turniej był doskonałym poligonem dla trenerów rocznika 2002 i 2003, którzy mieli możliwość zobaczyć w akcji wielu utalentowanych kandydatów na reprezentantów.

Reprezentacje Śląskiego Związku Piłki Nożnej zmierzyły się z drużynami Opolskiego Związku Piłki Nożnej w ramach rozgrywek międzyzwiązkowych.

W Sosnowcu w roczniku 1999 w rywalizacji o Puchar K. Górskiego Reprezentacja Śl. ZPN pokonała rówieśników z Opola 5-0 (3-0), zaś walczący o Puchar K. Deyny zespół w roczniku 2000 wygrał 6-0 (2-0) z drużyną z Opolskiego ZPN. W Opolu zmierzyły się natomiast roczniki 2001, a wynik tej konfrontacji to 4-0 (2-0) dla Reprezentacji Śląskiego ZPN.

 

W dniu 17.10.2014 roku w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach odbyło się spotkanie dyskusyjne na temat spraw związanych z organizacją i zabezpieczeniem tzw. Wielkich Derbów Śląska (meczów z udziałem drużyn Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze). Współorganizatorem dyskusji była redakcja katowickiego "Sportu", którą reprezentowali redaktor naczelny Andrzej Grygierczyk i redaktor Dariusz Leśnikowski. Ruch Chorzów reprezentowali wiceprezes Mirosław Mosór, kierownik ds. bezpieczeństwa Krzysztof Hermanowicz i rzecznik prasowy Donata Chróściel. Za strony Górnika Zabrze w dyskusji uczestniczyli wiceprezes Krzysztof Maj, doradca Zarządu Stanisław Oślizło oraz kierownik działu mediów Jerzy Mucha.

W toku dyskusji uzgodniono, że przed kolejnymi derbami odbywać się będą narady, które organizowane będą pod auspicjami Śl.ZPN. Członkowie Wydziału ds. Bezpieczeństwa Śl.ZPN będą aktywnie pomagać organizatorom w przygotowaniu i zabezpieczeniu meczów zarówno w Chorzowie jak i w Zabrzu.

Zwrócono uwagę, że wydarzenia z udziałem pseudokibiców obu klubów, przenoszą się na mecze niższych klas jak również rozgrywek młodzieżowych. Kibice tych właśnie klubów wyjeżdżając na tzw. "gościnne występy" na inne stadiony sympatyzujące np. z Górnikiem Zabrze zakłócają porządek na obiektach klubów niższych klas.
Zasugerowano przedstawicielom obu klubów kontynuowanie i zaktywizowanie współpracy ze środowiskiem kibiców swoich klubów.

Wszystkie strony uzgodniły, że okresowo należy kontynuować tego typu spotkania w celu poprawy bezpieczeństwa na śląskich stadionach.

  

 

Wydział Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach zawiadamia, że w dniu 20-21.10.2014 odbędzie się w Zielonej Górze mecz Reprezentacji Lubuski ZPN - Śląski ZPN rocznik 2001.

Na mecz powołuje się następujących zawodników: POWOŁANIA

Wykaz kartek z extranetu:

II liga kobiet - po 7 kolejkach

III liga kobiet - po 7 kolejkach

 

IV liga grupa I - po 11 kolejkach

IV liga grupa II - po 11 kolejkach

 

Klasa Okręgowa grupa I - po 11 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa II - po 11 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa III - po 11 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa IV - po 11 kolejkach

 

I Liga Wojewódzka Juniorów - po 11 kolejkach

II Liga Wojewódzka Juniorów grupa I - po 7 kolejkach

II Liga Wojewódzka Juniorów grupa II - po 7 kolejkach

 

I Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych - po 10 kolejkach

II Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych grupa północna - po 10 kolejkach

II Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych grupa południowa - po 10 kolejkach

 

Wskazane jest zapisywanie powyższych plików na dysk poprzez najechanie strzałką na interesującą nas ligę, kliknięcie prawym przyciskiem myszki i wybranie "Zapisz element docelowy jako...", gdyż w oknie przeglądarki księgi wyświetlają się nieczytelnie (dziwne znaki, szlaczki).

Księgi Rozgrywek:

II liga kobiet - po 7 kolejkach

III liga kobiet - po 7 kolejkach

 

IV liga grupa I - po 11 kolejkach

IV liga grupa II - po 11 kolejkach

 

Klasa Okręgowa grupa I - po 11 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa II - po 11 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa III - po 11 kolejkach

Klasa Okręgowa grupa IV - po 11 kolejkach

 

Wskazane jest zapisywanie powyższych plików na dysk poprzez najechanie strzałką na interesującą nas ligę, kliknięcie prawym przyciskiem myszki i wybranie "Zapisz element docelowy jako...", gdyż w oknie przeglądarki księgi wyświetlają się nieczytelnie (dziwne znaki, szlaczki).

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach informuje, że po raz kolejny uzyskał zgodę Polskiego Związku Piłki Nożnej na organizację Ogólnopolskiego  Kursu Spikerów Piłkarskich dla klubów Ekstraklasy, I, II, III ligi i klas niższych.
 
Zajęcia podczas trwania kursu prowadzone będą m.in. przez doświadczonych komentatorów radiowych i telewizyjnych oraz przedstawicieli PZPN i Śl.ZPN zajmujących się problematyką bezpieczeństwa na stadionach. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą na Stadionie Ludowym w Sosnowcu (Stadion Zagłębia Sosnowiec) ul. Kresowa 1, a zajęcia praktyczne w studiu Polskiego Radia w Katowicach. Kurs zostanie zakończony egzaminem wewnętrznym i wydaniem świadectwa PZPN upoważniającym do wykonywania funkcji  spikera na wszystkich zawodach piłki nożnej. Koszt kursu  wynosi 550 zł. od osoby (bez noclegów i wyżywienia). Przewidziany termin kursu  08 -  09 - 10   stycznia  2015 r.

Informujemy, że istnieje możliwość zakwaterowania i wyżywienia  w Hotelu  "Dom Sportowca" ( Stadion Ludowy) w Sosnowcu ul. Kresowa 1, tel. 504 260 154. Uczestnicy kursu proszeni są przy zgłoszeniu rezerwacji o podawanie hasła "Kurs Spikerów".

Wszystkie zainteresowane kluby, instytucje sportowe i osoby prywatne proszone są o przesłanie  faxem 32/256-27-45, e-mailem slaski@zpn.pl  lub pocztą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2014 r. zgłoszenia uczestników do udziału w kursie. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, imię ojca, wykształcenie, adres zamieszkania i numer telefonu kontaktowego. W przypadku chęci otrzymania faktury VAT należy podać dane oraz numer NIP instytucji, dla której ta faktura ma być wystawiona. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię dokonanej wpłaty za udział w kursie. Wpłaty należy dokonać na konto: 

Śląski Związek Piłki Nożnej ul. Francuska 32 40-028 Katowice
PKO BP I O/Katowice  Nr  konta  36 1020 2313 0000 3302 0169 4850

Bliższych informacji udziela Przewodniczący Wydziału  ds. Bezpieczeństwa  na Obiektach Piłkarskich Śl.ZPN p. Krzysztof Smulski telefon (032) 256-21-78 lub 502-737-882.

Interpretacja
Dyrektora Izby Skarbowej

w Katowicach:

PZPN

WOJEWÓDZKIE ZPN

 

Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach

Copyright © 2013. All Rights Reserved.